معرفی

رفتار سازمانی مطالعه رفتار انسان در عرصه سازمان، رویارویی فرد و سازمان و بالاخره مطالعه سازمان می باشد. هرچند می توان هریک از این سه زمینه را جداگانه مورد بررسی قرار داد، ولی باید به خاطر داشت که همه آن ها به صورت توامان در نهایت به درک جامع رفتار سازمانی منتهی می شوند. این رویکرد تا حد امکان، بستری حرفه ای و قابل اطمینان جهت ایجاد فهم متقابل بین رهبران و کارکنان سازمان ها از رفتارها و حالات یکدیگر فراهم می آورد و ضمن مدیریت رفتارها و مواجه های کاری و پرهیز از بحران های غیر ضروری حاصل از سوتفاهم ها و کج فهمی ها، افراد را در تشکیل و توسعه تیم های خلاق و اثربخش کاری به صورت حرفه ای تری یاری می نماید.

با این نگاه، شرکت توسعه کسب و کار پویا به شماره ثبت ۴۷۷۲۳۴ و از تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ و با هدف تبدیل شدن به مجهزترین و حرفه ای ترین “آزمایشگاه عارضه یابی سازمان در حوزه تعامل با کارکنان” با اندازه گیری شاخص های متنوع با استفاده از ابزار پرسشنامه ای ضمن ارایه کارنامه عملکردی در گام بعدی نسبت به رتبه بندی و اعلام بهترین ها در ایران اقدام می نماید. این بسترِ آزمایشگاهی شمای کلی از هر سازمان و حوزه های مختلف مورد بررسی را نمایش می دهد که می توان امیدوار بود تا با گذشت زمان و جمع آوری اطلاعات مورد نظر برای هر سازمان در یک دوره زمانی چند ساله، پایگاه اطلاعاتی غنی از وضعیت عمومی سازمان ها به صورت جامع و به تفکیک هر یک از زیر معیارهای مورد بررسی دست یافت که انتشار اطلاعات مقایسه ای سازمان ها با یکدیگر و روند کلی، رشد و افت سازمان ها در هر یک از مولفه ها از خروجی های ارزشمند آن به شمار می آید.

این شرکت با حمایت و سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد و راه اندازی شده است و رویکرد کاملاً ملی داشته و هیچگونه وابستگی به بودجه دستگاه ها و نهادهای دولتی ندارد.


logo-samandehi